Pomagamy Jaśkowi

Szanowni Klienci,

czasem nasz niewielki gest może bardzo dużo zmienić w życiu innych osób, możemy pomóc ofiarując niewielką kwotę wsparcia, przekazując swój 1% podatku lub wspierając naszych bliźnich w inny sposób. Ja zachęcam ze swojej strony do pomocy sympatycznemu Jaśkowi, który tak jak wy jest entuzjastą miodu. 

Poniżej zamieściłem list jaki trafił do mnie od jego rodziców, zanim go przeczytacie pomyślcie o pszczołach jak zbierając maleńkie kropelki nektaru potrafią zamienić go w wyborny miodek, i tak sobie myślę, że my ludzie drobnymi gestami działając wspólnie możemy też stworzyć coś wspaniałego, czy podzielacie mój pogląd? 

"Drodzy Przyjaciele, Znajomi, Współpracownicy,

Kochani, jeśli jeszcze nie macie nikogo komu chcielibyście zaoferować swój 1% podatku, prosimy pomyślcie o Jasiu J. Jaś jest podopiecznym Fundacji Zdążyć z Pomocą:


http://dzieciom.pl/podopieczni/31819

Jaś jest wesołym, ciekawym świata chłopcem, który bada życie i nam pozwala poznawać nowy jego wymiar ;)

ALE TEŻ

Jaś od urodzenia cierpi na rzadkie schorzenie genetyczne, które objawia się wysokim, opornym na leczenie nadciśnieniem, zaburzeniami elektrolitycznymi (obniżenie stężenia potasu poniżej wartości referencyjnej) oraz odkładaniem się wapnia w nerkach. Na szczęście objawy choroby mogą być leczone za pomocą farmakoterapii. Aktualnie jest pod wspaniałą opieką zespołu nefrologów pod kierunkiem prof. Mieczysława Litwina w Centrum Zdrowia Dziecka. Ze względu  na wyjątkową rzadkość tego schorzenia ale też w związku z wyjątkowo opornym nadciśnieniem, leczenie jest eksperymentalne i stanowi kombinację kilku leków.  Jeden z leków nie jest dostępny w Polsce i dzięki uprzejmości znajomych – sprowadzamy go z Francji.

W związku z chorobą, która występowała już w okresie płodowym, Jaś urodził się pod koniec 8 miesiąca w wyniku cięcia cesarskiego. Trudności okołoporodowe oraz w pierwszych dwóch latach życia, kiedy to jeszcze nie wiedzieliśmy o schorzeniu zaskutkowały trudnościami rozwojowymi. Aktualnie Jaś jest pod opieką logopedy w związku z zaburzeniami rozwoju mowy oraz intensywnie korzysta ze wsparcia terapeuty zaburzeń integracji sensorycznej. Ponadto, regularnie co 2-4 miesiące odwiedzamy Centrum Zdrowia Dziecka w celu skontrolowania ciśnienia, stężenia elektrolitów oraz pracy nerek.

Ewentualne wpłaty zgodnie ze statutem Fundacji będą przekazane na terapie i nasze wyjazdy do Centrum lub na turnusy rehabilitacyjne

Dziękujemy i pozdrawiamy J

Katarzyna, Jakub oraz Jaś Słowińscy"


Rozlicz swój PIT przez darmowy program i pomóż Jaśkowi >>>>