• pierzgaaa
  • pierzga
  • pierzga_plaster
  • pierzgaaa
  • pierzga
  • pierzga_plaster

Pierzga 250 g

Dostawa: 2 dni

LowcaMiodu.pl

60.00 PLN

Różnorodność związków aktywnie czynnych zawarta w pierzdze korzystnie oddziaływuje na organizm człowieka zarówno odżywczo i leczniczo. Działa antybakteryjnie, regeneracyjnie, uodparniająco i odtruwająco.

Pierzga jest bardzo wartościowym produktem roślinnym dla czlowieka, zawierającym wiele składników,naturalnego pochodzenia, potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu: białka, aminokwasy, cukry proste i złożone, tłuszcze, flawonoidy, karotenoidy, witaminy i sole mineralne. W białku pyłku jest 20-25 aminokwasów, m.in. arginina, lizyna, kwas glutaminowy, proteina, kwas aspirynowy. I co może jest najważniejszą zaletą pierzgi, iż jej wpływ na organizm człowieka jest dużo trwalszy i nie obciąża wątroby jak komercyjne suplementy diety.

Pierzga szczególnie polecana jest w leczeniu stanów chorobowych jelit, chorobie nadciśnieniowej, braku łaknienia, stanach wyczerpania fizycznego (poprawia samopoczucie, koncentrację) i psychicznego (antydepresant), chorobach układu nerwowego. Bardzo dobre efekty daje podawanie pierzgi przy schorzeniach wieku starczego, łuszczycy i problemach wzroku. Polecany jest w leczeniu chorób wątroby, wykazuje działanie przeciwanemiczne, poprawia kondycję organizmu i wzmacnia odporność na przeziębienia, choroby przewodu pokarmowego i dróg oddechowych, pobudza apetyt i normalizuje trawienie. Pierzga ułatwia wydalanie toksyn z organizmu a także wspomaga wątrobę uszkodzoną podczas długotrwałego przyjmowania leków.

To co wyróżnia własciwości pierzgi otrzymujemy dzięki bardzo pracochłonnemu procesowi produkcji pszczelej. Powstaje ona z pyłku, który zostaje specyficznie zakonserwowany przez pszczoły. Świeży pyłek zostaje złożony w komórkach, ubity, a następnie pokryty miodem. Podlega on fermentacji (zbliżony do fermentacji kiszonej kapusty). Dzięki wszystkim tym zabiegom pierzga nie traci swych dobroczynnych właściwości przez bardzo długi czas.

Najlepsze efekty wspomagające organizm uzyskamy, spożywając ją dwa razy dziennie dorośli po 2 łyżeczki, dzieci 1 łyżeczkę bezpośrednio do ust. Można też rozpuścić 1 łyżeczkę na filiżankę wody, soku, mleka lub wody z miodem (najlepiej rozpuścić ją 12 godzin przed wypiciem). Wypijamy ją wtedy rano na czczo i drugą porcję wieczorem.

Dobry wpływ suplementowania pierzgi na można zaobserwować już po siedmiu dniach choć czasem ten czas ulega przedłużeniu (ze względu na stan organizmu)

Pierzga może być używana przez wszystkich: dzieci, młodzież, osoby w sile wieku i starsze. Nie mogą jej używać jedynie osoby uczulone na produkty wytworzone przez pszczoły.