• M_rzepakowy_p
  • m_rzepakowy_t
  • m_rzepakowy_p_plaster
  • m_rzepakowy_t_plaster
  • M_rzepakowy_p
  • m_rzepakowy_t
  • m_rzepakowy_p_plaster
  • m_rzepakowy_t_plaster

Miód rzepakowy 1 kg 2018

Dostawa: 1 dzień

LowcaMiodu.pl

26.00 PLN

Miód pozyskiwany z kwiatów rzepaku ma  najbardziej subtelny smak, można zaryzykować stwierdzenie, że jest najsłodszy z miodów, wyróżnia się wśród nich białym kolorem po skrystalizowaniu, które następuje w ciągu 3-4 dni po zabraniu go z ula. Polecam go szczególnie małym dzieciom ze względu na smak i gładką konsystencję. Będą za nim przepadały.


Spośród wszystkich miodów miód rzepakowy ma najwyższa zawartość glukozy i aminokwasów. A to oznacza, że stanowi doskonałą odżywkę, szczególnie dla organizmu wyczerpanego długotrwałą chorobą, przemęczeniem czy stresem. Ma ogromne właściwości regeneracyjne, a przy tym wzmacnia nasz układ immunologiczny, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na zakażenia drobnoustrojami. W miodzie rzepakowym sporo jest tez potasu i magnezu, dzięki czemu warto stosować go w profilaktyce chorób serca i układu krążenia. Dzięki niemu  możemy wzmocnić serce, obniżyć ciśnienie krwi, a także może on w dużym stopniu spowolnić postępujące zmiany miażdżycowe. Jest również pomocny w leczeniu wątroby, trzustki, nerek, układu pokarmowego, wrzodów żołądka i dwunastnicy. Miód rzepakowy można stosować też zewnętrznie w chorobach skóry oraz oparzeniach, oczyszcza on bowiem tkanki skórne z zanieczyszczeń, kurzu i zmian martwiczych.


Jednak bez względu na to, w jakim celu stosujemy miód, warto spożywać go systematycznie i regularnie zanim zachorujemy. Istotne jest też to aby nie dodawać miodu do gorącej herbaty, mleka czy innych napojów. Graniczną temperaturą, której nie należy przekraczać dla miodu to 42 °C. Powyżej tej temperatury giną w nim substancje bioaktywne i staje się on "nieatrakcyjny" dla naszego organizmu.


Jeśli ktoś woli miód nieskrystalizowany to zawsze można miód rozgrzać do temperatury nie przekraczającej 42 °C co sprawi, że stanie się płynny i nie straci swoich właściwości. Można to zrobić wstawiając go do ciepłej wody lub ostrożnie podgrzewając go w kuchence mikrofalowej.

Trzymanie w ciepłej wodzie powoduje, że miód nawet zanim się rozpuści będzie bardziej plastyczny.

Chociaż ja osobiście gorąco zachęcam do spożywania w postaci skrystalizowanej.