• zestaw3x1kg
  • zestaw3x1kg

Miód leśny - wielokwiatowy 3 x 1 kg w zestawie za 75 zł

Dostawa: 1 dzień

HoneyHunter.pl

75.00 PLN

Promocyjny zestaw 3 miodów leśnych za 75 zł. Promocja trwa do odwołania.

Mój sztandarowy produkt - Miód leśny to esencja dzikiej przyrody, najbardziej ekologiczny z miodów oferowanych w mojej pasiece. Pozyskiwany jest z wiosennych kwiatów roślin leśnych: ziół, poziomek, jagód, maliny, kruszyny, jeżyny, akacji. Ma wyjątkową barwę, po skrystalizowaniu przybiera kolor jasno-złoty.

Miód leśnej jest miodem oryginalnym i stosunkowo rzadko oferowanym przez pszczelarzy. Ma on delikatny smak, subtelny aromat i wyjątkowo gładką konsystencję. Jest miodem jasnym jak większość miodów wiosennych, lekkokremowy. Poza wyjątkowymi walorami smakowymi i ekologicznymi właściwości miodu leśnego wykorzystuje się go przy następujących dolegliwościach: anemia, zmęczenie, zapalenie gardła, przeziębienie. Miód leśny pomocny jest w leczeniu chorób serca i o czym przekonałem się sam osobiście, regulacji ciśnienia.  Moim zdaniem, szczególnie dodaje energii dlatego doskonale nadaje się do sporządzania napojów orzeźwiających oraz jako dodatek do deserów i owoców. Jest bardzo lubiany zwłaszcza przez dzieci.

Jednak bez względu na to, w jakim celu stosujemy miód, warto spożywać go systematycznie i regularnie zanim zachorujemy. Istotne jest też to aby nie dodawać miodu do gorącej herbaty, mleka czy innych napojów. Graniczną temperaturą, której nie należy przekraczać dla miodu to 42 °C. Powyżej tej temperatury giną w nim substancje bioaktywne i staje się on "nieatrakcyjny" dla naszego organizmu.

Jeśli ktoś woli miód nieskrystalizowany to zawsze można miód rozgrzać do temperatury nie przekraczającej 42 °C co sprawi, że stanie się płynny i nie straci swoich właściwości. Można to zrobić wstawiając go do ciepłej wody lub ostrożnie podgrzewając go w kuchence mikrofalowej. Trzymanie w ciepłej wodzie powoduje, że miód nawet zanim się rozpuści będzie bardziej plastyczny.
Chociaż ja osobiście gorąco zachęcam do spożywania w postaci skrystalizowanej.